Ndërlidhjet

Torino: Qindra të lënduar gjatë shikimit të ndeshjes Juventus – Real Madrid


Simpatizuesit e ndihmojnë shokun e tyre pas rrëmujës së krijuar në Torino

Qindra njerëz janë lënduar në rrëmujën në qytetin italian Torino, gjatë shikimit të ndeshjes finale futbollistike të Kupës së Kampionëve në ekranin e madh në një shesh të qytetit.

Incidenti ndodhi mbrëmë vonë, derisa mijëra simpatizues të futbollit e shikonin transmetimin e takimit ndërmjet klubit të Torinos, Juventus, dhe Real Madridit, që zhvillohej në Kardif të Uelsit.

Real Madridi fitoi me rezultat 4:1.

Dhjetë minuta para përfundimit të ndeshjes, masa e njerëzve me të shpejtë filloi të largohej nga qendra e qytetit ku ndiqej transmetimi, me ç’rast janë ndeshur me barrierat e vendosura.

Agjencia italiane e lajmeve, Ansa, ka raportuar se më se 600 vetë janë lënduar.

Ky panik qartazi ishte shkaktuar nga fishekzjarret dhe pasi një ose më tepër njerëz kishin brohoritur se ka eksploduar një bombë.

XS
SM
MD
LG