Ndërlidhjet

Agonia e Sirisë në gurë


Agonia e Sirisë në gurë
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Skulptori sirian, Nizra Ali Badr, ka shkruar historinë e refugjatëve të vendit të tij me guralecë nga plazhi i tij lokal. Arti i tij është bërë frymëzim për një film unik: një violinist letonez i ka kërkuar një animatori gjeorgjian t'i sjellë figurat e gurit në jetë së bashku me muzikën e tij. (Eka Kevanishvili dhe Toma Begiashvili nga Shërbimi i Gjeorgjisë i Radios Evropa e Lirë)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG