Ndërlidhjet

Trump ka shpallur Ditë të Lutjeve për viktimat e uraganit


Donald Trump dhe bashkëshortja e tij Melania pak para nisjes për vizitë në hapësirat e prekura nga uragani

Presidenti amerikan, Donald Trump, për sot ka shpallur Ditë Kombëtare të Lutjeve për viktimat e vërshimeve masive, që janë shkaktuar nga stuhia Harvey në Teksas dhe Luizianë.

Gjatë vizitës së djeshme në Teksas, zoti Trump dhe bashkëshortja e tij, Melania Trump, janë takuar me të mbijetuarit e uraganit dhe vullnetarët në Hjuston, qytet që është paralizuar nga vërshimet.

Presidenti Trump ka përgëzuar për pëgjigjjen me ndihma ndaj stuhisë Harvey dhe ka vlerësuar se bashkëpunimi ndërmjet autoriteteve federale, shtetërore dhe lokale, ishte “fantastik”.

Trump dhe bashkëshortja e tij, Melania, më vonë kanë udhëtuar për në Luiziana, ku po ashtu ka pasur vërshime.

XS
SM
MD
LG