Ndërlidhjet

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit presin fëmijën e tretë


Duka dhe Dukesha e Kembrixhit.

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit janë duke pritur fëmijën e tretë, ka bërë të ditur Pallati Mbretëror i Britanisë së Madhe.

Në deklaratë thuhet se Mbretëresha dhe të dyja familjet "i janë gëzuar lajmit".

Ashtu si me dy shtatëzanitë e mëparshme, Dukesha, 35 vjeçe, po vuan nga të vjellat.

"Catherine po mbahet nën kujdes në Pallatin Kesington", thuhet në komunikatë.

Duka dhe Dukesha kanë një djalë, princin George, dhe një vajzë, princeshën Charlotte.

XS
SM
MD
LG