Ndërlidhjet

Kërcënimet nuk janë zgjidhje për gadishullin korean


Zëdhënësi i Ministrit të Jashtë kinez, Lu Kang.

Veprimet kërcënuese nuk ndihmojnë që situata në gadishullin korean të zgjidhet, ka thënë Ministri i Jashtëm i Kinës.

Këto deklarata Ministri i Jashtëm kinez i bëri, pasi Sekretari i Mbrojtes së Shteteve të Bashkuara, Jim Mattis, në një deklaratë la të kuptohet për opsioneve ushtarake në Korenë Veriore.

Zëdhënësi i ministrit, Lu Kang, i ka bërë këto komente në një takim informues në Pekin.

Seuli, është brenda zonë së arilerisë së Koresë Verore, që besohet se ka arsenal të konsiderueshëm kimik dhe biologjik, përtej armëve nukleare dhe konvencionale.

XS
SM
MD
LG