Ndërlidhjet

Trump duket se përgënjeshtron se ka përdorë shprehje vulgare


Donald Trump

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka sugjeruar se ai nuk ka përdorë shprehje vulgare, për të cilat mediat kanë rapotuar se i ka shfrytëzuar gjatë një diskutimi për imigrimin.

Pas raporteve se imigrantët nga Afrika dhe Haiti i ka përshkruar se vijnë nga vendet e “pista”, gjatë një takimi me ligjvënësit në Shtëpinë e Bardhë, gjatë ditës së djeshme, Zoti Trump, sot në rrjetin Twitter ka shkruar:

“Gjuha e përdorur nga unë në takim ishte e ashpër, por kjo shprehje nuk është përdorë”.

Raportet në media për komentet vulgare, të cituara nga burime të paemëruara të afërta me këtë takim, kanë shkaktuar shumë kritika në Shtetet e Bashkuara dhe vendet e tjera.

XS
SM
MD
LG