Ndërlidhjet

Thaçi takoi Vuçiqin në Davos


Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci (djathtas) dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, takoi sot presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës.

"Ne biseduam për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës e Serbisë dhe domosdoshmërinë e arritjes së një marrëveshjeje historike ndërmjet dy shteteve", tha Thaçi në një postim në Facebook.

"Kjo është e vetmja mënyrë për ruajtjen e paqes dhe hapjen e perspektivës evropiane për gjithë Ballkanin Perëndimor", shtoi ai.

XS
SM
MD
LG