Ndërlidhjet

Sfida e protestantëve për të gjetur një varr në Kosovë


Sfida e protestantëve për të gjetur një varr në Kosovë
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Komuniteti protestant në Kosovë po ndihet i diskriminuar pasi ka telashe të shumta që t’i varrosë të vdekurit. Protestantët duhet të kërkojë leje dhe ndodh që duhet të thërrasin edhe hoxhë për procedura fetare. Problemet e këtij komuniteti i evidentoi edhe raporti për liritë fetare i Departamentit amerikan të Shtetit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG