Ndërlidhjet

Ana tjetër e tregimit: Rrëfehen prindërit e boshnjakut që shkoi në luftë në Siri


Ana tjetër e tregimit: Rrëfehen prindërit e boshnjakut që shkoi në luftë në Siri
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Ibro Çufuroviq ka marrë rrugën nga Bosnja për në Siri, në vitin 2013. Sot e kësaj dite, nëna e tij Zekija thotë se rrallë herë ka pasur kontakt me djalin e saj, përderisa babai i tij thotë se Çufuroviq e ka ndërprerë kontaktin me të para se të largohej nga Bosnja dhe Hercegovina. Prindërit e Ibros rrëfejnë anën e tyre të historisë se si djali i tyre shkoi në Siri.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG