Ndërlidhjet

Sulm në një tramvaj në Holandë


Ilustrim.

Policia holandeze ka raportuar për disa persona të plagosur pas të shtënave me armë zjarri në qytetin Utreht, raporton Sky News.

Bazuar në faqen AD, sulmuesi i dyshuar ka nisur sulmin në një tramvaj para se të largohet nga skena ku ka ndodhur incidenti.

Sheshi rreth stacionit të tramvajit është rrethuar nga autoritetet dhe shërbimet e emergjencës kanë arritur në këtë zonë.

Të shtënat është thënë të kenë ndodhur rreth orës 10:45 sipas kohës lokale.

Sipas autoriteteve, tre helikopterë janë nisur në skenën e të shtënave.

Policia ka kërkuar që të lirohen rrugët, në mënyrë që ekipet e emergjencës të arrijnë më shpejt.

Ky lajm do të përditësohet shpejt.

XS
SM
MD
LG