Ndërlidhjet

Një ciklon i fuqishëm po i afrohet Afrikës Lindore


Ilustrim

Deri në 205 kilometra në orë do të mbërrijë shpejtësia e ciklonit që pritet të godasë pjesë të Tanzanisë dhe Mozambikut.

Banorët e rajonit jugor të Tanzanisë dhe në Mozambikun verior janë duke u paralajmëruar që të kërkojnë terrene të strehimit.

Zyrtarët e Kombeve të Bashkuara thonë se ekziston mundësia e një “katastrofe humanitare”.

Muajin e kaluar një ciklon tjetër që kishte përfshirë rajonin la të vdekur qindra njerëz dhe më shumë se 3 milion të tjerë kërkuan ndihmë humanitare.

XS
SM
MD
LG