Ndërlidhjet

Një person humb jetën në një aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”


Autostrada "Ibrahim Rugova". Foto nga arkivi.

Një person ka humbur jetën dhe katër të tjerë kanë mbetur të lënduar, nga një aksident trafiku që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën “Ibrahim Rugova”.

“Është raportuar një aksident i rëndë trafiku (vetëaksident) me pasoja fatale, të shkaktuar rreth orës 10:00 në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, ku një person (femër/viti i lindjes 2002) ka humbur jetën dhe katër persona të tjerë kanë marrë lëndime trupore”, tha për Radion Evropa e Lirë, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Hoxha tha se Policia është duke hetuar shkaqet dhe rrethanat se si ka ndodhur ky aksident trafiku.

XS
SM
MD
LG