Ndërlidhjet

Në Viti arrestohet një person për keqpërdorim të votës


Fotografi ilustruese.

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Viti, që dyshohet për keqpërdorim të votës.

Lajmin për Radion Evropa e Lirë e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

Ai ka thënë shkurt përmes telefonit se fillimisht janë ndalur dy persona dhe pastaj prokurori i rastit ka liruar njërin person.

“Fillimisht janë arrestuar dy persona. Është njoftuar edhe Prokurori i Shtetit. Prokuroria po merret me rastin”, ka thënë Hashani, duke mos dhënë detaje të tjera.

Demokracia në Veprim që merret me monitorimin e zgjedhjeve, ka thënë se deri në orën 13, ka evidentuar 83 raste të fotografimit të votës.

XS
SM
MD
LG