Ndërlidhjet

Në kërkim të drejtësisë për djalin e vrarë


Në kërkim të drejtësisë për djalin e vrarë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Sanije Berisha nga Gjakova qe 21 vjet kërkon drejtësi për djalin e saj, Blerimin, i cili dyshohet se u vra nga ushtria serbe në tetor të vitit 1998, kur ishte 15 vjeç. Rasti i Blerimit, si dhe rreth 1500 kallëzime penale për krimet e kryera gjatë luftës në Gjakovë, janë dorëzuar në institucionet e drejtësisë së Kosovës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG