Ndërlidhjet

Kancelarja Merkel del nga karantina


Kancelarja gjermane, Angela Merkel

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka dhënë fund karantinës së saj dhe u kthye në zyre të premten, tha një zëdhënës i saj.

Merkel është testuar disa herë për koronavirusin e ri por ka rezultuar negative.

Ajo ishte vetë-karantinuar dhe po punonte nga shtëpia, pasi më 20 mars, mori një vaksinë nga një mjek, i cili më vonë u zbulua se kishte koronavirus.

Numri i të infektuarve në Gjermani ka arritur në 79, 696, me 1,017 vdekje, njoftoi më 3 prill, Instituti për Sëmundje Infektive Robert Koch.

Për më shumë lajme rreth koronavirusit vizitoni blogun e Radios Evropa e Lirë.

XS
SM
MD
LG