Ndërlidhjet

Kryeministri britanik dërgohet në spital për shkak të simptomave të virusit


Kryeministri britanik, Boris Johnson gjatë një mbledhjeje online nga shtëpia e tij.

Kryeministri britanik, Boris Johnson, është dërguar në spital për të kryer analiza, 10 ditë pasi doli të jetë infektuar me koronavirus, ka njoftuar zyra e tij, raporton BBC.

Ai "vazhdon të ketë simptoma të vazhdueshme të koronavirusit duke përfshirë temperaturë të lartë", tha një zëdhënëse.

"Me këshillën e mjekut të tij, kryeministri sot është pranuar në spital për analiza", tha zëdhënësja.

Ajo shtoi se "kryeministri falënderon stafin e Shërbimit Kombëtar të Shëndetit për punën e tyre të jashtëzakonshme dhe e nxit publikun që të vazhdojë të ndjekë këshillat e qeverisë për të qëndruar në shtëpi".

Kryeministri Johnson ka punuar nga shtëpia, pasi u njoftua më 27 mars se ai ishte infektuar me koronavisurin e ri.

XS
SM
MD
LG