Ndërlidhjet

Katër punonjës të Ministrisë së Brendshme serbe kanë vdekur nga koronavirusi


Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq

Katër punonjës të Ministrisë së Brendshme të Serbisë kanë vdekur si pasojë e sëmundjes COVID-19, tha ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq.

Ai i tha Radio Beogradit se 180 zyrtarë të ministrisë së Brendshme janë infektuar me koronavirus, dhe se të gjithë janë në gjendje stabile.

Serbia gjendet në javën e gjashtë të shpërthimit të epidemisë së koronavirusit të ri dhe sipas të dhënave zyrtare, në këtë vend janë të konfirmuar 4,873 raste të të infektuarve.

Deri më tani, 99 persona kanë vdekur.

Për më shumë lajme rreth koronavirusit vizitoni blogun e Radios Evropa e Lirë.

XS
SM
MD
LG