Ndërlidhjet

Katër raste të reja me koronavirus në Kosovë


Prishtinë

Në Kosovë u regjistruan të hënën katër raste të reja me koronavirus.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK) tha se ka testuar gjithsej 254 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

“Rastet pozitive janë raste kontakti”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Po ashtu bëhet e ditur se dy nga to janë nga Komuna e Mitrovicës, një nga Rahoveci dhe një nga Zhuri i Prizrenit.

IKSHPK-ja tha se të hënën janë shëruar edhe 22 pacientë, të cilët e çojnë në 403 numrin e përgjithshëm të të shëruarve.

Me shifrat e fundit, numri i të infektuarve në Kosovë shkon në 855.

Njëzetegjashtë pacientë me koronavirus kanë humbur jetën.

XS
SM
MD
LG