Ndërlidhjet

Rusia regjistron mbi 10 mijë raste të reja me koronavirus


Moskë, Rusi.

Autoritetet ruse njoftuan sot se gjatë 24 orëve të fundit, kanë regjistruar 10,817 raste të reja me koronavirus.

Me shifrat e fundit, numri i përgjithshëm i të infektuarve me sëmundjen COVID-19 – që shkakton koronavirusi i ri – në Rusi arrin në 198,676.

Task-forca ruse për koronavirus njoftoi se 104 persona kanë vdekur në 24-orët e fundit, duke çuar në 1,827 numri e përgjithshëm të vdekjeve nga COVID-19.

Rusia tashmë është vendi i pestë në botë, për nga numri i të prekurve me koronavirus.

Në mbarë botën, afro 4 milionë njerëz janë prekur nga COVID-19 dhe mbi 270 mijë të tjerë kanë vdekur.

Për më shumë lajme rreth koronavirusit vizitoni blogun e Radios Evropa e Lirë.

XS
SM
MD
LG