Ndërlidhjet

Qytetarët e quajnë të padrejtë aktakuzën e Gjykatës Speciale


Qytetarët e quajnë të padrejtë aktakuzën e Gjykatës Speciale
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Reagimet e qytetarëve në Prishtinë, pas aktakuzës për krime lufte nga Gjykata Speciale, kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Ata akuzohen për një sërë krimesh kundër njerëzimit dhe krimesh lufte ndër të cilat, vrasje e paligjshme, zhdukje e detyruar e personave, përndjekje dhe tortura.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG