Ndërlidhjet

Mbi 150 policë të infektuar me koronavirus; një i vdekur


Logo e Policisë së Kosovës

Mbi 150 pjesëtarë të policisë së Kosovës janë infektuar me koronavirus.

Në një njoftim për media të Policisë së Kosovës thuhet se, që nga paraqitja e rasteve të para në Kosovë, më 13 mars, 154 zyrtarë policorë kanë kontraktuar sëmundjen COVID-19, që e shkakton koronavirusi.

Prej tyre, 77 policë janë shëruar, 76 vazhdojnë të jenë pozitivë, ndërsa polici Ilir Gjokaj ka vdekur të enjten, thuhet në njoftimin e policisë.

Policia e Kosovës po ashtu tha se është duke i kushtuar “kujdes të veçantë aplikimit të masave mbrojtëse për qytetarët, por edhe për vetë zyrtarët policorë”.

Në Kosovë janë konfirmuar gjithsej 5,369 raste pozitive me koronavirus.

Prej tyre, 118 kanë vdekur dhe 2,545 janë shëruar.

XS
SM
MD
LG