Ndërlidhjet

iPhone 12 do të funksionojë me 5G


Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook.

Kompania Apple ka konfirmuar se telefonat e saj të ri iPhone 12 do të punojnë me rrjetin 5G.

"5G do të sjellë një nivel të ri të performancës për shkarkime dhe ngarkime, transmetim video me cilësi më të lartë, ndërveprim në kohë reale dhe shumë më tepër", tha shefi ekzekutiv, Tim Cook.

"Sot është fillimi i një epoke të re për iPhone", shtoi ai.

Apple tha se iPhone 12 ka të njëjtën ekran me madhësi 15.5 cm, si paraardhësi i tij iPhone 11, por vetë pajisja është 11% më e hollë, 16% më e lehtë dhe ka korniza më të vogla.

Kompania gjithashtu ka zgjeruar gamën e ofertës duke përfshirë një model të ri që ka një ekran më të vogël.

Prezantimi i produkteve të reja nga kompania Apple bëhet zakonisht në muajin shtator, por këtë vit u shty për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Porositë paraprake për iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro fillojnë më 16 tetor dhe dalin në shitje më 23 tetor. iPhone Mini do të jetë i disponueshëm për porosi më 6 nëntor dhe në dyqane më 13 nëntor.

XS
SM
MD
LG