Ndërlidhjet

Shtatëmbëdhjetë viktima dhe 557 raste të reja me koronavirus në Kosovë


Klinika Infektive në Prishtinë

Në Kosovë u raportuan të martën 17 viktima nga koronavirusi dhe 557 raste të reja pozitive.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se rastet e reja rezultojnë nga testimi i 1,541 mostrave.

Numri më i madh i tyre është në Komunën e Prishtinës: 217.

Instituti raportoi edhe për 727 pacientë të shëruar nga koronavirusi.

Me këto shifra, numri i përgjithshëm i të infektuarve në Kosovë arrin në 43,881, i viktimave në 1,137 dhe i të shëruarve në 30,157.

Raste aktive aktualisht janë 12,587.

XS
SM
MD
LG