Ndërlidhjet

Kur shtëpitë u kthyen në shkolla


Kur shtëpitë u kthyen në shkolla
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Qindra-mijëra nxënës dhe studentë shqiptarë nga Kosova janë dëbuar nga shkollat e tyre gjatë viteve të 90-ta. Ata u detyruan të mësojnë në kushte të këqija në shtëpi, bodrume dhe dyqane. Disa organizata të Kosovës kanë krijuar një program virtual për të treguar se si është organizuar mësimi në atë kohë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG