Ndërlidhjet

Roboti në ndihmë të fermerëve


Roboti në ndihmë të fermerëve
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Një robot që monitoron cilësinë e tokave bujqësore dhe mund të ndihmojë cilësinë dhe rendimentin e prodhimeve bujqësore po zhvillohet nga një grup i të rinjve në Prishtinë. Studiues të fushës së robotikës në Kosovë thonë se kjo fushë me shumë potencial ka nevojë për investime.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG