Ndërlidhjet

Një fermë e mençur në Dyz


Një fermë e mençur në Dyz
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

I nxitur nga nevoja për siguri energjetike dhe mungesa e punëtorëve, një fermer i mjedrave në Kosovë ka adaptuar një sistem që ka automatizuar ujitjen e tokave të tij. Për më tepër, sistemi prodhon rrymën vetë.

XS
SM
MD
LG