Ndërlidhjet

Sulmet izraelite vrasin dy militantë


Sulmet izraelite kanë vrarë dy militantë palestinezë në Rripin e Gazës, kanë njoftuar zyrtarë të Hamasit. Incidenti vjen një ditë pas grupi palestinez ka ofruar armëpushim nëse edhe Izraeli do të bënte një gjë të tillë.

Pesë militantë dhe katër civilë janë vrarë në sulmet e javës së kaluar, për të cilat Izraeli tha se ishin përgjigje ndaj raketave të Hamasit në shtetin hebrej.
XS
SM
MD
LG