Ndërlidhjet

Gorbaçovi kremton 80-vjetorin në LondërNë shoqërinë e yjeve të muzikës dhe politikanëve, Mihail Gorbaçov ka festuar ditëlindjen e 80-të në Londër.

Në pritjen e ish presidentit sovjetik merrnin pjesë yjet e Holivudit, Kevin Spejsi dhe Sharon Stoun.

Tubimi gjithashtu planifikohej të grumbullojë fonde humanitare për të sëmurët nga kanceri.

Reformat e Gorbaçovit ndihmuan në varrosjen e Bashkimit Sovjetik dhe çlirimin e Evropës lindore nga komunizmi.
XS
SM
MD
LG