Ndërlidhjet

Protestë e dhunshme kundër privatizimit të PTK-sëProtesta e punëtorëve të PTK-së para Kuvendit të Kosovës është shoqëruar me akte dhune.

Sindikata e punëtorëve të PTK-së kishte organizuar sot protestën me rastin e miratimit të buxhetit në Kuvend, ku një nga pikat e tij është dhe shitja e kësaj ndërmarrje publike.

Protestuesit, që kundërshtojnë këtë mënyrë të privatizimit, kanë thyer derën e Kuvendit në përpjekje për të hyrë brenda këtij institucioni.
XS
SM
MD
LG