Ndërlidhjet

Pakistan, sulmet vrasin 41 persona


Të paktën 41 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga një seri sulmesh vetëvrasëse në lindje të Pakistanit.

Shpërthimet kanë tronditur vendin e shenjtë Saki Sarvar në provincën Punxhab, ku mijëra besimtarë ishin mbledhur në festivalin vjetor.

Ende askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmet, ndonëse militantët shihen si të dyshuar të mundshëm.
XS
SM
MD
LG