Ndërlidhjet

Iranianët mbështesin opozitën në Bahrein


Qindra iranianë kanë protestuar në shenjë solidariteti me opozitën shiite në Bahrein.

Protesta u zhvillua para zyrës së Kombeve të Bashkuara në Teheran.

Demonstrantët kërkuan vëmendje më të madhe ndërkombëtare për dhunën e qeverisë ndaj protestuesve në Bahrein, dhe e denoncuan mbështetjen e Arabisë Saudite për familjen sundimtare sunite në mbretërinë e Bahreinit.
XS
SM
MD
LG