Ndërlidhjet

Lisbonë: Filluan bisedimet për paketën financiareZyrtarët e Bashkimit Evropian dhe të Fondit Monetar Ndërkombëtar i kanë filluar sot bisedimet me Portugalinë për kushtet e ndihmës financiare.

Marrëveshja pritet të kap shumën prej 115 miliardë euro.

Zëdhënësi i përfaqësuesit të BE-së në Lisbonë tha se "zyrtarët po i diskutojnë opinionet dhe argumentet e të gjitha palëve".

Bisedimet mbahen në ditën kur partia fituese në zgjedhjet në Finlandë ka hedhur dyshime mbi qëndrueshmërinë e paketës financiare për Portugalinë.
XS
SM
MD
LG