Ndërlidhjet

KAIRO


Njeriu i dytë i Al Kaidës Ajman Al Zavahri ka akuzuar presidentin e autoritetit palestinez Mahmud Abaz për tradhti të islamit dhe bashkëpunim me Shtetet e Bashkuara dhe Izraelin. Al Zavahri ka akuzuar edhe qeveritë e Egjiptit, Arabisë Sudite dhe të Jemenit për shërbim interesave të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG