Ndërlidhjet

UASHINGTON


Të tre ish presidentët e gjallë amerikan, Bill Clinton, George Bush i vjetri dhe Jimmy Carter pritet të marrin pjesë sot në ceremoninë e varrimit të ish presidentit Gerald Ford në Uashington. Pritet që presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara, Georg Bush do ta mbajë një fjalim lamtumirës për Gerald Fordin gjatë ceremonisë në Katedralen Kombëtare. Ish presidenti Ford vdiq më 26 dhjetor të vitit të kaluar, në moshën 93 vjeçare.
XS
SM
MD
LG