Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat amerikane kanë vrarë tre vetë, përfshirë një tregtar armësh të lidhur me al-Kaidën, gjatë një bastisjeje mëngjesin e sotëm në Bagdad.
Ushtria e Shteteve të Bashkuara gjithashtu njoftoi se dje nga një sulm me bombë ka humbur jetën një ushtar amerikan.
Ndërkohë autoritetet irakiane thanë se më shumë se 16 mijë civilë, ushtarë dhe policë janë vrarë në Irak gjatë vitit 2006.
Sipas tyre rreth 2 mijë civilët janë vrarë vetëm gjatë dhjetorit.
XS
SM
MD
LG