Ndërlidhjet

PESHAWAR


Agjencia Reuters njofton se lideri i Talibanëve Mullah Omar ka thënë se nuk e ka parë Osama bin Ladenin që kur forcat amerikane e përmbysën regjimin taliban në Afganistan në fund të vitit 2001.
Omar gjithashtu ka bërë thirrje për tërheqjen e trupave të huaja dhe dhënien fund të konfliktit në Afganistan.
XS
SM
MD
LG