Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush tha se varja e Saddam Husseinit do të duhej të kryhej "në mënyrë më dinjitoze".
Ai megjithatë tha se ish diktatori irakian pati një "gjykim të drejtë" dhe mori drejtësinë, e cila iu mohua mijëra njerëzve gjatë sundimit të tij".
Bush shtoi se kryeministri Nuri al-Maliki e kishte siguruar atë se autoritetet irakiane do të hetojnë plotësisht se çfarë ndodhi gjatë ekzekutimit të Saddam Husseinit.
XS
SM
MD
LG