Ndërlidhjet

KANDAHAR


Policia afgane njoftoi për së paku 15 luftëtarë talibanë të vrarë gjatë përleshjes me forcat afgane dhe trupat e NATO-s në pjesën jugore të vendit. Përleshja filloi pasi një grup talibanësh kishin sulmuar patrullën e policisë afgane.
Në një incident tjetër, tre talibanë janë vrarë pas shpërthimit të një mine.
XS
SM
MD
LG