Ndërlidhjet

BAGDAD


Një video-inçizim i ri është publikuar në internet, ku shihet trupi i ish diktatorit të Irakut Saddam Hussein pas ekzekutimit.
Në inçizim, shihet trupi i Saddam Husseinit i mbuluar pjesërisht dhe plagët në qafë.
Inçizimi i mëhershëm, ka nxitur zemërim në mesin e arabëve sunit duke e shtuar njëherësh dhunën sektare në Irak.
XS
SM
MD
LG