Ndërlidhjet

MOGADISHU


Presidenti i Somalisë Abdullah Yusuf tha se Shtetet e Bashkuara kanë të drejtë për sulmet ajrojre ndaj pjesëtarëve të dyshuar të Al-Kaidës në këtë vend. Departamenti amerikan i Mbrojtjes njoftoi se sulmet kishin për qëllim personat që dyshohen se janë përfshirë në sulmet ndaj ambasadave amerikane në vitin 1998 në Keni dhe Tanzani.
Por, mbetet e paqartë nëse këta të dyshuar janë vrarë. Agjencitë e lajmeve njoftojnë se shumë njerëz janë vrarë nga këto sulme.
XS
SM
MD
LG