Ndërlidhjet

SHKUP


Policia e Maqedonisë shpalli fletëarrest ndërkombëtar për pronaren e ndërmarrjes "Makfut", Stanisllava Çoçovska Poletan, 37 vjeçare, e cila dyshohet se ka organizuar transportin e 483 kilogram kokaine që u konfiskua në kufirin e Kosovës dhe Maqedonisë.
E dyshuara ka shtetësi maqedonase dhe serbe, ndërsa agjencia DPA njoftoi se ajo është bashkëshorte e Ranko Poletan, ish komandant i njësive paramilitare "Tirgrat", që drejtoheshin nga Zheljko Razhnjatoviç Arkan.
XS
SM
MD
LG