Ndërlidhjet

BAGDAD


Televizioni shtetëror i Iraku ka raportuar sot se trupat e Shteteve të Bashkuara kanë ndërhyrë në konsullatën e Iranit, në qytetin verior irakian, Arbil dhe kanë arrestuar disa zyrtarë iranianë. Agjencia iraniane e lajmeve Fars e ka konfirmuar këtë ndërhyrje duke raportuar se trupat e Shteteve të Bashkuara kanë arrestuar pesë zyrtarë iranianë në këtë konsullatë dhe kanë konfiskuar dokumente dhe pajisje.
XS
SM
MD
LG