Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunica i ka thënë sot ministrit të jashtëm slloven, Dimitrij Rupel se zgjidhja për Kosovën mund të gjendet vetëm nëpërmjet të dialogut dhe kompromisit të të dy palëve dhe se kjo nënkupton autonomi substanciale për Kosovën nën Serbi. Siç ka njoftuar mëtutje qeveria e Serbisë, zoti Rupel ka "vlerësuar se kohët e fundit Bashkimi Evropian në mënyrë më racionale e shqyrton çështjen e Kosovës".
XS
SM
MD
LG