Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Drashkoviq ka thënë sot se në rast se Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e pranon pavarësinë e Kosovës, edhe qytetarët e Republikës serbe në Bosnjë do të kishin të drejtë në vetëvendosje dhe pavarësi. Ai këto komente i bëri pas takimit me ministrin e jashtëm të Suedisë, Carl Bildt.
XS
SM
MD
LG