Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 35 veta u vranë gjatë 24 orëve të fundit nga sulme të ndara në Bagdad. Poashtu njoftohet për disa të vrarë dhe të plagosur në pjesë të ndryshme të Irakut.
Nga ana tjetër Mbreti i Jordanisë Abdullah u ka bërë thirrje irakienëve të punojnë së bashku për arritjen e sigurisë dhe stabilitetit.
XS
SM
MD
LG