Ndërlidhjet

SEUL


I dërguari amerikan Kristofer Hill deklaroi se nuk është arritur progres në bisedimet bilaterale ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Koresë Veriore.
"Padyshim, bisedimet me Korenë e Veriut, do të thoja se ishin shumë të dobishme", tha Hill.
Ai ka shtuar se së shpejti pritet vazhdimi i bisedimeve gjashtëpalëshe rreth programeve bërthamore të Phenianit.
XS
SM
MD
LG