Ndërlidhjet

DOHA


Rreth 170 intelektual myslimanë nga e gjithë bota arabe e kanë dënuar dhunën sektare në Irak duke thënë se është duke e çuar vendin drejt ndarjes. Në një deklaratë të lëshuar sot, në fund të konferencës mbi islamin që u mbajt në Doha të Katarit, intelektualët vlerësuan se Sunitët dhe Shiitët janë pjesëtarë të një besimi dhe duhet të qëndrojnë të bashkuar përballë sfidave.
XS
SM
MD
LG