Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ftoi sot të gjitha vendet që t'i zbatojnë sanksionet e Këshillit të Sigurimit ndaj Iranit. Në një deklaratë të përbashkët të ministrave të Jashtëm të BE-së, thuhet se sanksionet ndaj Iranit janë kundër "pjesëve më të ndjeshme" të programeve bërthamore dhe raketore të Teheranit.
XS
SM
MD
LG