Ndërlidhjet

BEOGRAD


Zgjedhjet në Serbi ishin të lira dhe të drejta, ndërsa u kanë siguruar qytetarëve që të përcaktohen lirisht për ndonjërën prej opsioneve politike, tha sot në Beograd, Joran Lenmarker nga misioni vëzhgues i OSBE-së.
Raportohet ndërkaq se kanë filluar edhe aktivitetet e para për formimin e koalicionit qeveritarë.
XS
SM
MD
LG