Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës Agim Çeku i bëri thirrje Serbisë që të formoj një qeveri të re demokratike si dhe të merr vendim sa më të shpejt rreth pavarësisë së Kosovës. Duke folur për agjencinë Reuters, Çeku
tha se "tash zgjedhjet janë mbajtur, mund të lëvizim shpejt drejt vendimit për statusin final të Kosovës".
Ai ka shtuar se shpreson që "bashkësia ndërkombtare shumë shpejt pas këtyre zgjedhjeve do ta pranojë pavarësinë e Kosovës".
XS
SM
MD
LG